Megkapták a gyöngyöspatai szegregációs per érintettjei a kártérítés felét
De azt nem tudni, mikor érkezik a második utalás.
De azt nem tudni, mikor érkezik a második utalás.
Európa több országában vizsgálták a kisebbségek helyzetét, és lesújtó a kép.
Az államtitkár a köztévé műsorában magyarázta meg, mi is történt szerinte Gyöngyöspatán. Szegregáció például nem – utalt rá Rétvári Bence.
Az egyhuzamban tizedik éve miniszterelnök Orbán Viktor az önkormányzati vereség után rárúgta az ajtót mindenre és mindenkire, új ellenségeket adott zavarodott táborának. Így érkezik el huszonkettedik évértékelőjére, ahol a beígért gazdaságvédelmi akcióterv bejelentése kevés lesz, a saját maga által felfokozott közhangulatban többet, nagyobbat kell mondania.
Kommentálni ugyanakkor nem akarják, hiszen az nemzeti hatáskör.
Kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő. A Fidesz frakcióülése után, Orbán Viktor vasárnapi évértékelője előtt vagyunk – ez adja a csütörtöki kormányzati tájékoztató különlegességét. Részletek derültek ki az Orbán által szerdán bejelentett nemzeti konzultációról. A kormány klímavédelmi akciótervet is elfogadott.
Szokásos pénteki rádióinterjújában, rádiós beszélgetésében a miniszterelnök arról beszélt Nagy Katalinnal többek között, hogy milyen intézkedéseket tett a kormány a koronavírus ellen, de szóba került a röszkei menekültkérdés is.
Horváth László volt az, aki az év elején behozta a közbeszédbe a gyöngyöspatai szegregációs ügyet és azt, hogy a megítélt százmilliós kártérítésről szóló bírósági ítélet „igazságtalan és romboló”.
Az EP-képviselő szerint a Fidesz sokat tett a hátrányos helyzetben élőkért.
„Egy nyílt, baráti hangvételű, őszinte beszélgetésre” invitálta a kormányfőt Gyöngyöspata Roma Nemzetiségi Önkormányzata.
A kormány képzések formájában adná meg a kártérítést, az államtitkárnak nincs válasza arra, mi lesz azokkal, akik pénzt szeretnének.
Ezért új ellenségképet épít fel: jogászokat, ügyvédeket, bírókat.